Jump to content

The Ex-Yu Thread (part 3)


Gasha

Recommended Posts

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA........................................

 

BOLI ME GLAVA OD TVOJIH PITANJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

 

Ajde, ajde...mozgaj Dragana, mozgaj! Vežbaj vijuge! Da nije mojih pitanja ti bi i dalje mislila da su pasulj i boranija dve različite biljke!:naughty: :naughty: :naughty:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eeeee, kad smo kod vjeverice!!!

Da ne zaboravim! Ovo me muči već duže vreme...a sad imam pored sebe tri experta za ijekavski...tako da ne smem da propustim priliku da pitam!

 

Znate onu reklamu, kad smo bili mali...Medo i vjeverica spremaju nešto fino, biće to poslastica lješnjak čokolino!

 

Ako je vJeverica, zašto onda nije i mJedo, nego je medo?!?

Ajde sad da vas vidim, experti!!!

 

ne vidim paralelu?pa tako mozes pitati u savakoj reci zasto drugo slovo nije J?

a medo je medvjed:biggrin2: i na mom ijekavskom je lješnik,mada možda to nije pravilno,ako se danas vise zna sta je pravilno u ovim svim postSFRJ jezicima:blink:

Link to comment
Share on other sites

Eeeee, kad smo kod vjeverice!!!

Da ne zaboravim! Ovo me muči već duže vreme...a sad imam pored sebe tri experta za ijekavski...tako da ne smem da propustim priliku da pitam!

 

Znate onu reklamu, kad smo bili mali...Medo i vjeverica spremaju nešto fino, biće to poslastića lješnjak čokolino!

 

Ako je vJeverica, zašto onda nije i mJedo, nego je medo?!?

Ajde sad da vas vidim, experti!!!

:blink: ovaj ekspert nema pojma. tribala bi prolistat malo gramatiku, davno to bijaše:naughty:

isto kao i primjer: lijevo-livo i desno-desno a ne disno ili dijesno:wink2:

Link to comment
Share on other sites

:biggrin2: Idem ja sad...previše učenosti u ovom threadu.:naughty:

 

Laku noćć!! Vidimo se!

 

I jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Boli me ruka od miša, a i neću moći da zaspim od kompa...od 8 sedim za njim.....:mf_rosetinted:

 

Gud najt evrivon...hev a najs slip...sit drims i tako tome slično!:mf_rosetinted:

Link to comment
Share on other sites

Pa...kako onda znaš gde da staviš J a gde ne, kad nema pravila? Meni mjedo puno jekavskije zvuči od medo... Baš mi se slaže u pesmi. A za lješnik/njak ne znam.../njak je bio u reklami!:wink2:

Link to comment
Share on other sites

:biggrin2: Idem ja sad...previše učenosti u ovom threadu.:naughty:

 

Laku noćć!! Vidimo se!

 

I jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Boli me ruka od miša, a i neću moći da zaspim od kompa...od 8 sedim za njim.....:mf_rosetinted:

 

Gud najt evrivon...hev a najs slip...sit drims i tako tome slično!:mf_rosetinted:

 

Idem i ja.Laku noc :wink2:

 

svit drims evrivan:harp:

:sleep_1:

Link to comment
Share on other sites

Pa...kako onda znaš gde da staviš J a gde ne, kad nema pravila? Meni mjedo puno jekavskije zvuči od medo... Baš mi se slaže u pesmi. A za lješnik/njak ne znam.../njak je bio u reklami!:wink2:

 

pa isto onako kako znaš gde da staviš bilo koje slovo u bilo kojoj reči:roftl:

naprosto tako ide reč.:blink:

 

laku noc svima koji odoše,vidimo se:wink2:

 

Ivona,kad smo već kod jezika,je li ti pričaš onako baš kao novosađanka,s onim znaš već, vašim izgovorom?

Link to comment
Share on other sites

pa isto onako kako znaš gde da staviš bilo koje slovo u bilo kojoj reči:roftl:

naprosto tako ide reč.:blink:

 

laku noc svima koji odoše,vidimo se:wink2:

 

Ivona,kad smo već kod jezika,je li ti pričaš onako baš kao novosađanka,s onim znaš već, vašim izgovorom?

 

Hehehe, pa ne znam. Ja to ne čujem... Al verujem da bi u BG-u skontali odakle sam.:biggrin2: A jako mi je ružno kad na tv-u npr. čujem nekoga da tako oteže.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy